03 خرداد 1398
En | 
زمان انتشار: 11 مهر 1397
آخرین به‌روزرسانی: چهارشنبه, 11 مهر,1397
بازدید: 652
انتشار نسخه الکترونیکی گزارش فصلی اقتصاد ایران بهار1397
انتشار نسخه الکترونیکی گزارش فصلی اقتصاد ایران بهار1397

اين نشريه حاوي اطلاعات سالانه و فصلي شاخصهاي اشتغال و بیکاری، حسابهاي ملي، شاخصهاي قيمت، وضع مالي دولت، متغيرهاي پولي و اعتباری، شاخصهاي بخش انرژي، ساختمان و مسکن، بورس و بيمه، تجارت خارجي و قيمت طلا و ارز با تکیه ‌بر اطلاعات فصلي است.

امروزه برنامه ریزی و تصمیم­ گیری مبتنی بر آمارهای صحیح، دقيق و بهنگام یکی از رموز توسعه و پیشرفت كشورها به شمار مي­رود. مقايسه­ ي روند توسعه­ يافتگي در کشورهای مختلف بيانگر این واقعیت است که میزان پيشرفت و توسعه باکیفیت و گستردگی نظام تولید آمار و اطلاعات، ارتباط تنگاتنگ و مستقيمي دارد؛ به‌عبارت‌دیگر كيفيت و گستردگي نظام آماری نه‌تنها یکی از مهم‌ترین شاخص­های توسعه‌یافتگی کشورها به شمار می­رود بلکه به‌طور متقابل اجرای سیاست­ها و برنامه­هاي توسعه­اي کشور نيز بدون در اختیار داشتن آمار و اطلاعات کافی، دقیق و بهنگام امكان­پذير نيست.

با پيشرفت و تغييرات سريع علم و فناوري، تغييرات شاخص­هاي اقتصادي در بازه­هاي زماني كوتاه­مدت­ اتفاق مي­افتد. بنابراين جمع ­آوري، رصد و انتشار شاخص­ هاي اقتصادي در بازه­ هاي زماني كوتاه ­مدت فصلي، ماهانه، هفتگي و حتي روزانه مي­ تواند به برنامه ­ريزان در جهت برنامه ريزي هدفمند و دقيق كمك زيادي نمايد.

مركز آمار ايران به‌عنوان تنها مرجع قانوني انتشار آمارهاي رسمي در كشور، با توجه به خلأ موجود در زمینه‌ی آمارهاي رسمي شاخص­هاي اقتصادي و با هدف رصد كردن و آگاهی مسئولان، برنامه­ریزان و پژوهشگران از وضعيت اقتصاد كشور از سال ١٣٩٦ اقدام به تهیه و انتشار نشریه «گزارش فصلی اقتصاد ایران» نموده است. اين نشريه حاوي اطلاعات سالانه و فصلي شاخص­هاي اشتغال و بیکاری، حساب­هاي ملي، شاخص­هاي قيمت، وضع مالي دولت، متغيرهاي پولي و اعتباری، شاخص­هاي بخش­ انرژي، ساختمان و مسکن، بورس و بيمه، تجارت خارجي و قيمت طلا و ارز با تکیه ‌بر اطلاعات فصلي است. این نشریه از طریق سایت مرکز آمار ایران به آدرس www.amar.org.irقابل‌دسترسی است و به‌طور مستمر روزآمد خواهد شد. اطلاعات بیشتر از طریق فایل پیوست قابل دستیابی است.

تصاویر
  • انتشار نسخه الکترونیکی گزارش فصلی اقتصاد ایران بهار1397
فایلهای پیوست
طراحی سایت