03 بهمن 1398
En | 
زمان انتشار: 30 مرداد 1392
آخرین به‌روزرسانی: چهارشنبه, 30 مرداد,1392
بازدید: 2071
اجراي طرح‌ آمارگيري از معادن در حال بهره‌برداري كشور در تابستان 92
اجراي طرح‌ آمارگيري از معادن در حال بهره‌برداري كشور در تابستان 92


طرح آمارگيري از معادن در حال بهره‌برداري كشور سال 1392، از اول مرداد ماه  به مدت 60 روز در سراسر كشور انجام مي شود. در اين طرح ماموران آمارگير با مراجعه به حدود 5500 معدن در حال بهره‌برداري كشور اطلاعات تفصيلي مورد نظر را در قالب پرسشنامه ، طرح و جمع‌آوري مي كنند. سمينار آموزشي اين طرح سال، از تاريخ پانزدهم تير ماه به مدت 4 روز در مركزآمارايران برگزار شد. در اين سمينار كارشناسان مسئول اجراي طرح از معاونت برنامه‌ريزي استانداري‌هاي كشور به منظور آموزش مامور آمارگير شركت نمودند. به گفته اقاي رضايي، مدير كل دفتر صنعت، معدن و زير بنايي  مركز آمار ايران، با توجه به اهميت  مديرت انرژي در كشور، طرح آمارگيري از حامل هاي انرژي در معادن نيز در كنار طرح آمارگيري از معادن در حال بهره برداري در كشور، براي اولين با در دستور كار مركز آمار ايران قرار گرفته است.

آقاي رضايي همچنين از راه اندازي سامانه  فرم الكترونيكي در مركز آمار ايران خبر داد. اين سامانه به صورت بر خط( آن لاين)  امكان انتقال  اطلاعات فرم هاي تكميل شده در استان ها را به مركز آمار ايران، براي بررسي و رفع اشكالات فراهم مي آورد.

خاطر نشان مي سازد كه هدف كلي از تهيه و اجراي طرح آمارگيري از معادن درحال بهره برداري ، تهيه آمار و اطلاعات مربوط به عملكرد اين بخش و محاسبه سهم آن در توليد ناخالص داخلي كشور، مقدار و ارزش توليدات، مقدار و ارزش فروش، مقدار و ارزش صادرات مستقيم، ارزش افزوده، تركيب نيروي انساني به تفكيك توليدي، غيرتوليدي، مدرك تحصيلي و مقدار استخراج، ارزش سرمايه‌گذاري و پارامترهاي زيست ‌محيطي، بهداشت وايمني و ... مي‌باشد.

 گفتني است ،به منظور شناخت معادن و ميزان ظرفيت توليد مواد معدني در كشور و اتخاذ سياست‌هاي توسعه مناسب، طرح آمارگيري از معادن تحت پوشش بخش عمومي در سال‌هاي 1364 و 1365، توسط مركز آمار ايران به اجرا درآمد و از سال 1366 لغايت 1391 (به جز سال‌هاي 70 و 84) تمامي معادن در حال بهره‌برداري كشور (به جز نفت و گاز، مواد راديواكتيو)، مورد آمارگيري قرار گرفته و نتايج آن منتشر شده است.  

 

تصاویر
  • اجراي طرح‌ آمارگيري از معادن در حال بهره‌برداري كشور در تابستان 92
طراحی سایت