31 شهریور 1398
En | 
زمان انتشار: 27 شهریور 1395
آخرین به‌روزرسانی: چهارشنبه, 14 مهر,1395
بازدید: 506
برگزاري دوره آموزشي مرحله اول سرشماري عمومي نفوس و مسكن 1395 و يژه معاونين فني وآموزشي ‌استان،‌مدرسين مرحله دوم و ناظران


دوره آموزشي  مرحله اول سرشماري عمومي نفوس و مسكن  1395  ويژه  معاونين فني  وآموزشي ‌استان، ‌مدرسين مرحله دوم و ناظران  از 24 شهريورماه  به مدت3 روز در دانشگاه تربيت  مدرس برگزار ‌شد. رئيس مركز آمار ايران در افتتاحيه اين دوره آموزشي،‌ با  اشاره به اين كه مراكز آماري در تمام دنيا با يك روند و سياست مشابه تاسيس شده‌اند،‌گفت: در همه كشورها  مراكز آماري به دنبال تشكيل بانك‌هاي مركزي،‌  با هدف حفظ بي‌طرفي و  حفظ محرمانگي اطلاعات افراد ايجاد شده‌اند تا  تمام  افراد  به آن اعتماد كرده  و آمار خود را به آن جا  ارائه نمايند.

دكتر اميد علي پارسا، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در ديداري كه مسئولان ستاد سرشماري 1395 با معظم‌له داشتند،‌ اظهار داشت:‌ مقام معظم رهبري بر اين نكته تاكيد نمودند كه بايد پيشرفت سياست‌ها در كشور اندازه‌گيري شود تا چنانچه سياستي خوب نبود، ‌اصلاح گردد. لذا ‌ مراكز آماري در همه دنيا بايد متمركز، ‌مسلط به روش علمي  و استاندارد باشند تا  بتوانند اطلاعات و آمار جامعي  از كشور ارائه نمايند. وي با اشاره به تصويب مرجعيت دائمي مركز آمار ايران در برنامه پنجم، بر ضرورت  حفظ اين مرجعيت تاكيد كرد و افزود: در حالي كه اين مرجعيت به صورت دائمي براي مركز آمار ايران تصويب شده است و كارشناسان  اين مركز با توليد آمارهاي با كيفيت و دقيق، ‌جايگاه مركز آمار ايران را ارتقاء خواهند داد.

رئيس مركز آمار ايران در ادامه سخنان خود، ضمن بيان اين نكته كه سرشماري 3 مرحله اصلي‌سنتي يا  همان چهره به چهره،‌ تركيبي كه وجه غالب آن اينترنتي است و در نهايت گذر از سنتي به مدرن يعني ثبتي مبنا  شدن اطلاعات سرشماري را در دنيا طي كرده است، گفت:‌ سرشماري 1395 به روش تركيبي اجرا خواهد شد و با توجه به اين كه ضريب نفوذ اينترنت در ايران در حدود 40 در صد است، انتظار  ما نيز از مردم عزيز  اين است كه 35 تا 40 در صد فرم‌هاي سرشماري به صورت اينترنتي تكميل شود كه در اين صورت جهش خوبي از فرم سنتي سرشماري به سمت سرشماري مدرن انجام داده‌ايم.

وي در ادامه با اشاره به فرمان رئيس جمهور محترم، از همكاري تمامي دستگاه‌ها به ويژه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در پشتيباني سرشماري اينترنتي تشكر كرد. وي  اظهار اميدواري كرد  كه سرشماري 1395، بستر مناسبي براي  اجراي سرشماري‌هاي آينده به روش كاملا ثبتي و مدرن فراهم آورد.

گفتني است سرشماري عمومي نفوس و مسكن 1395 از 3 الي الي 24 مهر به روش اينترنتي و از 25 مهر تا 25 آبان ماه به روش مراجعه حضوري مأموران سرشماري به در منازل و تكميل فرم‌هاي اينترنتي  با استفاده از تبلت، برگزار خواهد شد. 

طراحی سایت