20 آذر 1402
En | 
زمان انتشار: 29 آبان 1402
آخرین به‌روزرسانی: دوشنبه, 29 آبان,1402
بازدید: 174
آمار‌های حمل‌ونقل و ارتباطات در 3 کشور ترکیه، کانادا و استرالیا
آمار‌های حمل‌ونقل و ارتباطات در 3 کشور ترکیه، کانادا و استرالیا

تهیه کنندگان:
حمیدرضا پویان فر ، رييس گروه آمارهاي حمل و نقل و ارتباطات
سحر صاحبی ،كارشناس آمارهاي محيط زيست انساني
مهدی مداح،كارشناس آمارهاي ساختمان زيربنايي
(دفتر انرژی، صنعت و زیربنایی)

مقدمه  

دو بخش حمل‌ونقل و ارتباطات را مي‌توان ارتباط دهنده‌ي تمامي بخش‌ها و رشته فعاليت‌هاي اقتصادي به يكديگر در نظر گرفت و فعاليت  آن را يكي از عوامل مؤثر بر تحول اقتصاد كشور دانست. از همين رو در برنامه‌هاي رشد و توسعه‌ي اقتصادي به اين بخش توجه خاصي مبذول مي‌شود.

حمل‌ونقل در طبقه‌بندی فعالیت‌های اقتصادی (ISIC4) در گروه کدهای دو رقمی 49 تا 53 ، (شامل حمل‌ونقل زمینی و حمل‌ با لوله کد 49، حمل‌ونقل هوایی کد 50، حمل‌ونقل آبی کد 51، خدمات پشتیانی حمل‌ونقل کد 52 و پست کد 53) و ارتباطات در گروه کدهای دو رقمی 60 تا 63 (شامل فعاليت‌هاي برنامه‌ريزي و پخش برنامه‌هاي راديو و تلويزيون کد 60، مخابرات کد61، برنامه‌ نويسي، مشاوره و فعاليت‌هاي مربوط به رايانه کد 62 و فعاليت‌هاي خدمات اطلاع‌رساني کد 63) قرار دارد و کشورها به منظور پوشش فعالیت­های اقتصادی به جمع‌آوری آمار این رشته فعالیت­‌ها به شیوه­‌های مختلف شامل سرشماری، آمارگیری و ثبتی اقدام می‌کنند. این گزارش به بررسی آمارهای حمل‌ونقل و ارتباطات در کشورهای کانادا، استرالیا و ترکیه پرداخته است.

  • آمارهای موضوعی در کشور ترکیه فقط به‌صورت ثبتی در دسترس می‌باشد.
  • آمارهای موضوعی در کشور کانادا در 31 گروه دسته­‌بندی شده که یک گروه آن شامل حمل‌ونقل دارای 44 عنوان فعالیت آماری می‌باشد. آمارهای ارتباطات این کشور نیز در گروه «اقتصاد و جامعه دیجیتال» قرار گرفته و شامل 5 عنوان فعالیت آماری می­‌شود.
  • آمارهای موضوعی در کشور استرالیا در 6 گروه دسته‌بندی شده، که یک گروه آن تحت عنوان صنعت، شامل «آمارهای حمل‌ونقل و توریسم و تکنولوژی و نوآوری» می‌باشد. آمارهای «حمل‌ونقل و توریسم» این کشور به 8 عنوان فعالیت آماری و آمارهای «تکنولوژی و نوآوری» به 7 عنوان فعالیت آماری تقسیم می‌شود...برای مشاهده متن کامل به فایل پیوست مراجعه کنید.
تصاویر
  • آمار‌های حمل‌ونقل و ارتباطات در 3 کشور ترکیه، کانادا و استرالیا
  • آمار‌های حمل‌ونقل و ارتباطات در 3 کشور ترکیه، کانادا و استرالیا
  • آمار‌های حمل‌ونقل و ارتباطات در 3 کشور ترکیه، کانادا و استرالیا
فایلهای پیوست