20 آذر 1402
En | 
زمان انتشار: 20 اردیبهشت 1402
آخرین به‌روزرسانی: چهارشنبه, 20 اردیبهشت,1402
بازدید: 379
انتشار نسخه الکترونیکی خلاصه نتایج طرح آمارگیری از کشتار طیور کشتارگاه‌های کشور اسفند ماه 1401
انتشار نسخه الکترونیکی خلاصه نتایج طرح آمارگیری از کشتار طیور کشتارگاه‌های کشور اسفند ماه 1401

عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در اسفند‌ماه ۱۴۰۱ به ۱۸۶٬۲۰۵ تن رسید.

نتایج طرح آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه اسفند سال 1401 از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در اسفند ۱۴۰۱ جمعاً ۱۸۶٬۲۰۵ تن گزارش شده، که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت ماکیان (مرغ و خروس) با ۱۸۰٬۱۲۶ تن، ۹۶٫۷ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ۲٬۰۷۸تن، شترمرغ با ۱۲۰ تن، و سایر انواع طیور با ۳٬۸۸۱ تن، به‌ترتیب ۱٫۱ درصد، ۰٫۱ درصد و ۲٫۱ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در اسفند۱۴۰۱ با ماه مشابه سال ۱۴۰۰ نشان‌دهنده کاهش ۱۰ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت طیور در اسفند ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال قبل برای ماکیان (مرغ و خروس) ۱۰درصد، برای بوقلمون ۲۴ درصد، برای بلدرچین ۴۳ درصد، برای شترمرغ ۱۹ درصد کاهش، و برای سایر انواع طیور ۱۰درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در اسفند ۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل (بهمن) در حدود  ۴ درصد کاهش داشته است.

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر به سند پیوست مراجعه نمایید.

تصاویر
  • انتشار نسخه الکترونیکی خلاصه نتایج طرح آمارگیری از کشتار طیور کشتارگاه‌های کشور اسفند ماه 1401
فایلهای پیوست