08 اسفند 1399
En | 
زمان انتشار: 24 بهمن 1394
آخرین به‌روزرسانی: شنبه, 24 بهمن,1394
بازدید: 1449
مراسم بزرگداشت سي وهفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در مركز آمار ايران برگزار شد
مراسم بزرگداشت سي وهفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در مركز آمار ايران برگزار شد


مراسم بزرگداشت  ايام ا... دهه مبارك فجر، با حضور حجت‌الاسلام ابو ترابي، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي، هيئت رييسه،مديران و كاركنان مركز آمار ايران، روز يكشنبه هجدهم بهمن ماه در اين مركز برگزار شد.
رئيس مركز آمار ايران، ضمن گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب و ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي، به ويژگي‌هاي ممتاز امام راحل به عنوان رهبر اشاره كرد و گفت: امام به معني كامل كلمه، مصداق يك رهبر در عصر ماهستند. دكتر عادل آذر در ادامه با اشاره به تحقيقات دانشمندي به نام هري اسميت كه در رابطه با ويژگي‌هاي رهبران جهان تحقيق كرده است،‌گفت: براساس اين تحقيق،‌ نفوذ( influence ) و مديريت بر قلب‌ها ويژگي اصلي وبارز امام خميني(ره) بود كه  به پيروزي انقلاب اسلامي با دست خالي و تنها با پشتوانه مردمي انجاميد. ‌وي در ادامه، خدا و معنويت، هدايت مردم، آينده كشور و رهبري قلب ها را از ديگر ويژگي‌هاي بارز حضرت امام ذكر كرد و افزود: براساس تحليل محتوايي كه بر سخنان امام صورت گرفته است، كلمه مردم بيشترين تكرار را داردكه نشان دهنده ميزان اهميت و توجهي است كه ايشان به مردم داشتند. دكتر  عادل آذر در ادامه افزود: اين روش و خط مشي در شيوه رهبري مقام معظم رهبري نيز ادامه دارد و همين امر باعث شده تا كشور ما يكي از امن‌ترين كشور‌هاي منطقه باشد.
رئيس مركز آمار ايران در ادامه سخنان خود،‌ با ابراز خرسندي از حضور حجت‌الاسلام ابو ترابي فرد در اين مراسم گفت:‌ تصويب ماده 54 قانون برنامه پنجم كه بر اساس آن، مركز آمار ايران مرجع  توليد و انتشار آمار رسمي در كشور است،‌ مرهون زحمات ايشان درمجلس است و ما نيز در مركز آمار ايران تمام سعي خود را مي‌كنيم تا آمار دقيق و در ست را با سرعت بالا در اختيار كاربران قرار دهيم.
در ادامه اين مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد،‌ ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: رهبری از مباحث مدیریتی است که در آموزه های دینی مورد توجه ویژه بوده است. اصولاً رهبران بزرگ پیام‌آوران الهی هستند که تربیت یافتگان مستقیم خدای متعال بوده و این شخصیت ها الهی هستند و از آنجایی که رهبران از چنین لیاقتی برخوردارند متصدی تربیت و هدایت جامعه بشری شده‌اند. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: امام خمینی (ره) در تداوم راه انبیاء الهی از تمام توانش استفاده کرد که در مسیر آرمان‌های انقلاب و اجرای این آرمان ها از عقاید پیامبران الهی الگو بگیرد. وي افزود:‌ توکل و شجاعت، نفوذ ناپذیر بودن در برابر دشمنان و متواضع بودن در برابر مردم در روح و جان امام خمینی(ره) موج می زد.
 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسانی که سینه تنگ داشته و ظرفیت ندارند نمی توانند در جایگاه رهبری قرار گیرند تصریح کرد: این ظرفیت است که انسان را ثابت قدم می کند. هنگامی که امام خمینی(ره) از پاریس عازم تهران بودند، احتمال بروز هر  نوع خطر و  حوادث سخت و تلخ در تهران با توجه به اینکه قدرت در دست رژیم شاهنشاهی بود براي ایشان بود اما در همین هنگام امام خمینی(ره) در اوج آرامش به سر می بردند. نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبري دارای نفوذ کلام در داخل و خارج از کشور هستند اظهار داشت: رهبران توانا بازوان توانایی دارند و مدیران کشور  بازوان توانای رهبری به شمار مي‌روند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، در بخش ديگري از سخنان خود، با بیان اینکه ما در حوزه اقتصاد نسبت به جایگاه حقیقی خود فاصله داریم افزود: تمام امکانات در اختیار ما است اما این امکانات عزم جدی را می طلبد که اهداف سیاست اقتصاد مقاومتی محقق شود و باید با اطلاعات و آمار در مسیر اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی قدم برداریم و ارزیابی عملکرد و کارکرد ما  بر اساس آمار و مبتنی بر علم و دانش باشد. وي با بیان اینکه حوزه‌های زندگی انسان عاقل و متدین بدون علم و دانش نخواهد بود تصریح کرد: تصمیمات بدون پشتوانه علمی مصیبت بار  خواهn بود.
 شايان ذكر است در پايان اين مراسم، از برگزيدگان ورزشي مركز آمار ايران در مسابقات دهه فجر، با حضور  حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد و هيئت رئيسه مركز آمار ايران تقدير به عمل آمد.گقتني است آقايان سيد احمد كمونه، سيد علي مير ابراهيمي،مفيد قرباني، سيد جلال الدين حسين پنجكي و عباسعلي لطفي، مقام اول را به ترتيب در رشته‌هاي شناي آزاد، بدمينتون، آمادگي جسماني، شطرنج و تير اندازي كسب كردند. تيم فوتسال معاونت توسعه منابع ، پشتيباني و امور استان‌‌هاي مركز آمار ايران نيز موفق به كسب مقام اول در رشته فوتسال گرديد.  همچنين در مسابقات  ورزشي بانوان ، خانم ها، منيژه‌ آب برين و مهررخ غضنفري موفق به كسب مقام اول  به ترتيب در رشته‌هاي تير اندازي با تفنگ بادي و تپانچه شدند.
تصاویر
  • مراسم بزرگداشت سي وهفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در مركز آمار ايران برگزار شد
طراحی سایت