24 خرداد 1400
En | 
زمان انتشار: 28 آبان 1393
آخرین به‌روزرسانی: یکشنبه, 02 آذر,1393
بازدید: 3192
اجراي طرح آمارگيري از گذران وقت در آذر ماه
اجراي طرح آمارگيري از گذران وقت در آذر ماه


سمينار آموزشي طرح آمارگيري از گذران وقت از 27 آبان ماه به مدت 2 روز در مركز آمار ايران برگزار شد. اين طرح يكي از طرح‌هاي علمي و پژوهشي اين مركز است كه عمليات ميداني آن در آذر ماه اجرا خواهد شد. معاون طرح‌هاي آماري و آمارهاي ثبتي مركز آمار ايران، در افتتاحيه اين سمينار آموزشي، تغيير روش‌هاي سنتي آمارگيري و استفاده از روش‌هاي الكترونيك از جمله استفاده از سامانه يكپارچه سيجاد را با توجه به  نيازهاي جديد كاربران و كاهش خطا، در اجراي طرح‌ها ضروري ذكر كرد و افزود: ‌همه سعي ما بر اين است كه در آمارگيري‌ها هيچ داده‌اي را از دست ندهيم. دكتر نعمت اله رضايي تصريح كرد كه استفاده از سسيستم‌هاي الكترونيك و استفاده از نظام جامع آمارهاي ثبتي، ‌مهم‌ترين سياست مركز آمار ايران است.

وي در ادامه باذكر  اين نكته كه سرشماري عمومي نفوس و مسكن 1395، ثبني مبنا خواهد بود، از اجراي آزمايشي اين روش در شهر مجلسي استان اصفهان خبر داد.

 دكتر رضايي در ادامه ضمن اشاره به اين امر كه تمركز فعاليت‌هاي مركز آمار ايران عمدتاً بر تهيه شاخص‌هاي اقتصادي مهمي چون رشد اقتصادي، نرخ بيكاري و نرخ تورم است، افزود: طرح گذران وقت تا حدودي مي‌تواند خلاء موجود در آمارهاي فرهنگي و اجتماعي را براي برنامه‌ريزي‌هاي فرهنگي و اجتماعي كشور رفع نمايد.

وي همچنين تاكيد كرد براي پيشگيري از اتلاف وقت، قبل از پر كردن فرم‌ها مي‌بايست، خانوار‌ها به خوبي در رابطه با نحوه پاسخگويي به سوالات توسط آمارگيران توجيه گردند.

 

تصاویر
  • اجراي طرح آمارگيري از گذران وقت در آذر ماه
طراحی سایت