24 خرداد 1400
En | 
زمان انتشار: 26 آبان 1393
آخرین به‌روزرسانی: ﺳﻪشنبه, 11 آذر,1393
بازدید: 2135
اهداي لوح تقدير به رييس مركز آمار ايران در چهارمين گردهمايي واحدهاي آمار و اطلاعات شركت هاي زير مجموعه وزارت نيرو
اهداي لوح تقدير به رييس مركز آمار ايران در چهارمين گردهمايي واحدهاي آمار و اطلاعات شركت هاي زير مجموعه وزارت نيرو


اهداي لوح تقدير به رييس مركز آمار ايران در چهارمين گردهمايي واحدهاي آمار و اطلاعات شركت هاي زير مجموعه وزارت نيرو

چهارمين گردهمايي واحدهاي آمار و اطلاعات شركت‌هاي زير مجموعه وزارت نيرو، روز چهارشنبه بيست و يكم آبان ماه برگزار شد. در اين همايش مقالات تخصصي آماري در سه حوزه مديريت آمار، فناوري اطلاعات و حوزه آمار كاربردي ارايه و دو پنل تخصصي نيز با محوريت مديريت آمار با رياست آقايان عليرضا زاهديان، مشاور رييس مركز آمار ايران  وسيد نعمت‌اله ميرفلاح نصيري،‌مدير كل آمار و اطلاعات وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي برگزار گرديد. دراختتاميه اين همايش  نيز به برترين مقالات ارائه شده در گردهمايي، لوح تقدير توسط مديران ارشد وزارت نيرو و رييس مركز آمار ايران ارائه گرديد. گفتني است در اين مراسم، لوح تقديري نيز از طرف دكتر محمودي، قائم مقام وزارت نيرو به دكتر عادل آذر به پاس خدمات شايان ايشان براي نظام حرفه‌اي آمار كشور اهدا گرديد.


ضرورت تهيه آمار هاي حوزه آب براي حل بحران كم آبي در كشور

رييس پژوهشكده آمار ايران نيزكه سخنران افتتاحيه اين گردهمايي بود، آمار و اطلاعات را از عناصر اصلي روش و تفكر علمي براي بررسي پديده‌هاي علمي و اجتماعي ذكر كرد. خانم دكتر رضايي قهرودي، با ذكر عناصر تفكر علمي از جمله استفاده ازنظريه هاي علمي، آزمون فرضيات و استفاده از آمار و اطلاعات گفت:يك محقق علمي از اين روش نه تنها در آزمايشگاه استفاده مي‌كند بلكه اين روش براي او به عنوان يك منش علمي در نگاه به پديده‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. وي افزود: با توجه به ويژگي‌هاي دنياي امروز كه دنياي علم و فناوري است، نهادينه كردن روش و تفكر علمي در بين تمامي افراد ضروري است.

رييس پژوهشكده آمار در ادامه سخنان خود، با اشاره به اسناد بالادستي كشور كه تاكيد ويژه‌اي بر علمي كردن كشور دارند، گفت: ‌نهادينه كردن اين امر از دانش آموزان كه مديران آينده كشور هستند، بايد شروع شود.وي افزود: همگاني كردن آمار و ارتقاء فرهنگ آماري وهمچنين افزايش سواد آماري در كشور با هدف تفسير و تبيين يكسان از كليه شاخص‌هاي آماري از قبيل نرخ بيكاري از جمله عوامل  مهم براي نهادينه كردن روش علمي در سطج جامعه هستند. دكتر رضايي در ادامه بر نقش رسانه‌ها در ارتقاء سواد و فرهنگ آماري از طريق ارائه آمارهاي قابل استناد تاكيد نمود. رييس پژوهشكده آمار در ادامه سخنراني خود در جمع مديران و كارشناسان آمار و اطلاعات وزارت نيرو، صرفه جويي انرژي و حل بحران آب را از مسائل مهم وزارت نيرو ذكر كرد كه مي‌توان با استفاده از روش‌هاي علمي و ارائه آمار و اطلاعات و ارتقاء فرهنگ آماري در بين گروه‌هاي هدف به ويژه دانش‌آموزان نسبت به حل آن‌ها اقدام نمود. دكتر رضايي قهرودي در ادامه  تهيه آمار و اطلاعات  مورد نياز در حوزه آب را براي برنامه‌ريزي اين بخش ضروري ذكر كرد.

تصاویر
  • اهداي لوح تقدير به رييس مركز آمار ايران در چهارمين گردهمايي واحدهاي آمار و اطلاعات شركت هاي زير مجموعه وزارت نيرو
طراحی سایت