12 خرداد 1402
En | 
زمان انتشار: 27 اسفند 1399
آخرین به‌روزرسانی: چهارشنبه, 27 اسفند,1399
بازدید: 1535
 گزارش فصلی اقتصاد ایران پاییز 1399 منتشر شد
گزارش فصلی اقتصاد ایران پاییز 1399 منتشر شد

این نشریه حاوی آخرین اطلاعات سالانه و فصلی اقتصاد کشور با تکیه بر اطلاعات فصلی می­باشد که در 11 فصل تنظیم شده است. اطلاعات این نشریه را نتایج طرح­های آماری مرکز آمار ایران و اطلاعات ثبتی دستگاه­های اجرایی تشکیل می­دهد

در فصل پاییز ١٣٩٩ :

١. محصول ناخالص داخلي به قيمت ثابت سال ١٣٩٠ در فصل پاییز ١٣٩٩به رقم ١٥٣٢٣٢٣ ميليارد ريال بوده است كه رشد آن نسبت به مدت مشابه سال قبل ٠,٢ درصد بوده است. در این فصل رشد اقتصادی بدون نفت ٠.٢ درصد بوده است.

٢. شاخص قيمت كالاها و خدمات مصرفي كل كشور در فصل پاییز  ١٣٩٩ (بر مبناي سال ١٣٩٥) رقم ٢٧٢,٤ بوده است كه درصد تغییرات دوازده ماه منتهي به آذر ماه ١٣٩٩ نسبت به دوره مشابه قبل (نرخ تورم) ٣٠.٥ درصد بوده است.

٣. نرخ بیکاری جمعیت ١٥ ساله و بیشتر ٩,٤درصد بوده است که نسبت به فصل تابستان ١٣٩٩، ٠.١واحد کاهش داشته است.

٤. در فصل پاییز ١٣٩٩ تعداد پروانه‌های ساختمانی صادرشده توسط شهرداری‌های کشور برابر ٤١٧٦٥ فقره بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٠,٦درصد افزایش داشته است. از این تعداد پروانه حدود ٩٢ درصد مربوط به احداث ساختمان و ٨ درصد مربوط به افزایش بنا بوده است.

٥. جمع کل نقدینگی کشور به  ٣١٣٠٠,٢هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به پایان سال ١٣٩٨،  ٢٦.٦درصد رشد داشته است.

٦. در پایان فصل پاییز ١٣٩٩ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ٩,٨- درصد کاهش نسبت به فصل گذشته به ١٤٣٩١٢٤ واحد رسیده است.

٦. ارزش صادرات گمرکی١١٥٧٤ میلیون دلار بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣,٥درصد افزایش داشته است. همچنین در این فصل ارزش واردات گمرکی ٩٩٤٠ میلیون دلار بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل  ٤.٦ درصد کاهش داشته است.

٧. متوسط نرخ برابری دلار و یورو با ریال در بازار آزاد به ترتیب برابر ٢٧١٥٨٥و ٣٢١٧٣٥ ریال بوده است که نسبت به فصل قبل به ترتیب ٢٠,٢و ٤٤.٣ درصد رشد داشته است.

برای مشاهده این نشریه به فایل پیوست مراجعه کنید. 

تصاویر
  •  گزارش فصلی اقتصاد ایران پاییز 1399 منتشر شد
فایلهای پیوست