22 اردیبهشت 1400
En | 
زمان انتشار: 23 دی 1399
آخرین به‌روزرسانی: شنبه, 18 اردیبهشت,1400
بازدید: 371
تشکیل اولین  جلسه  کمیته زیر ساخت و تبادل  داده سرشماری ثبتی مبنا
تشکیل اولین جلسه کمیته زیر ساخت و تبادل داده سرشماری ثبتی مبنا

در این جلسه که به منظور همکاری و هماهنگی برای جریان داده های ثبتی های کشور به ویژه ریز داده های سازمان ثبت احوال کشور و نیز تدوین و طراحی تبادل داده ها و آمار و اطلاعات دستگاه های اجرایی تشکیل شد، مناسبات و روش اجرایی کردن چگونگی تبادل داده ها در پیشبرد اهداف توسعه کشور و ارائه داده ها از دستگاه‌های اجرایی کشور به مرکز آمار ایران برای اجرای سرشماری ثبتی مبنا و مصوبات ستاد ملی سرشماری ثبتی مبنا 1405 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اولین جلسه کمیته زیر ساخت و تبادل داده سرشماری ثبتی مبنا با حضور  دکتر حسین زاده نیستانی، رئیس مرکز آمار ایران، دکتر باقری اصل، دبیر شورای  اجرایی فناوری اطلاعات و آقای درخشان نیا، رئیس سازمان ثبت احوال کشور، روز دوشنبه 22 دی ماه در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه که به منظور همکاری و هماهنگی  برای جریان  داده های ثبتی های کشور به ویژه  ریز داده های  سازمان  ثبت  احوال کشور و نیز تدوین و طراحی تبادل داده ها و آمار و  اطلاعات دستگاه های اجرایی تشکیل شد، مناسبات و روش اجرایی کردن چگونگی تبادل داده ها در پیشبرد  اهداف توسعه کشور و ارائه داده ها از دستگاه‌های اجرایی کشور به مرکز آمار  ایران برای اجرای سرشماری ثبتی مبنا و مصوبات  ستاد  ملی سرشماری ثبتی مبنا 1405 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت حفظ محرمانگی  داده‌ها، سازو کارهای ورود داده ها به مرکز آمار  ایران و خروج آمار از آن نیز بررسی شد.

علاوه بر این  ساز وکارهای  استفاده از ابزار موجود در شورای فضای مجازی در خصوص دولت الکترونیک  و پایگاه‌های  مرتبط با آن جهت شیوه ارزیابی  پایگاه های داده ها و موضوع استاندارد های ابلاغی به دستگاه ها در زمینه پایگاه داده ، در این کمیته مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تصاویر
  • تشکیل اولین  جلسه  کمیته زیر ساخت و تبادل  داده سرشماری ثبتی مبنا
طراحی سایت