04 مهر 1399
En | 
زمان انتشار: 27 اسفند 1392
آخرین به‌روزرسانی: ﺳﻪشنبه, 27 اسفند,1392
بازدید: 1424
برگزاري دوره آموزشي مفاهیم و استانداردهای جدید در زمینه  طرح هزینه و درآمد خانوار
برگزاري دوره آموزشي مفاهیم و استانداردهای جدید در زمینه طرح هزینه و درآمد خانوار


 دوره آموزشی مفاهیم و استانداردهای جدید در زمینه  طرح هزینه و درآمد خانوار  از 17 الي 21 اسفند ماه1392،در پژوهشكده آمار برگزار شد. اين دوره براي اولين بار در ايران و با حضور خانم والنتينا استو اوسكا، از اساتيد سازمان بين المللي كار(ILO ) برگزار شده است و در آن كارشناساني از دفاتر جمعيت، نيروي كار و سرشماري‌ها، ر‌وش‌شناسي آماري و طرح‌هاي نمونه‌گيري، شاخص قيمت‌ها و حساب هاي  اقتصادي و همچنين  كار‌شناساني از دفاتر آمار و اطلاعات استانداري‌هاي اردبيل، اصفهان و گيلان  شركت كرده اند.

در اين دوره استانداردهای بین المللی در زمینه طرح هزینه و درآمد خانوار  (HIES) ، اهمیت  و  کاربرد آمارهای  هزینه و درآمد خانوار در سیاستگذاری‌ها، تعاریف  و مفاهیم در زمينه  خانوار،  هزینه، سنجش  هزینه:  تملک ، استفاده،پرداخت و مفاهيم مرتبط با در آمد آموزش داده شد.

علاوه بر اين، طراحی نمونه  برای طرح  هزینه و درآمد  خانوار (روش های نمونه گیری)، مسائل مربوط به سنجش از جمله پوشش طرح، واحد های آماری، تعیین  خصوصیات خانوارها و دوره های مرجع از جمله سرفصهاي اين  دوره آمورشي بود. همچنين مفاهيم مرتبط با جمع آوری داده‌ها از جمله

محدوده و روش های جمع آوری داده ها، طراحی  طرح آماری  وابزارها ، ‌مفاهيم مرتبط با پردارش داده‌ها شامل ارزیابی اقلام غیر نقدی، جانهی مقادیر مفقوده، متغیرهای مشتق شده ، برآورد و کنترل کیفیت از ديگرسرفصل هايي  بودند كه در اين دوره آموزش داده شدند.  

گفتني است تجزیه و تحلیل آماری  فقر از مفاهيم ارائه شده  به كارشناسان  شركت كننده در  اين دوره  آموزشي  بود.

تصاویر
  • برگزاري دوره آموزشي مفاهیم و استانداردهای جدید در زمینه  طرح هزینه و درآمد خانوار
طراحی سایت