08 آذر 1399
En | 
زمان انتشار: 01 آبان 1399
آخرین به‌روزرسانی: پنجشنبه, 01 آبان,1399
بازدید: 1596
پیام  آقای دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به مناسبت  اول آبان روز آمار و برنامه ریزی
پیام  آقای دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به مناسبت  اول آبان روز آمار و برنامه ریزیاول آبان مصادف است با روز آمار و برنامه ریزی، این روز را به تمام دست اندکاران و تلاشگران حوزه آمار و برنامه­ریزی تبریک می گویم و از تلاش تمام همکاران عزیز تشکر و قدردانی می­کنم. امروز در شرایطی  قرار گرفته ایم که تعداد زیادی از هموطنان دچار ویروس منحوس کرونا شده­اند و تعدادی هم در غم از دست دادن عزیزانشان هستند، این در شرایطی است که رخدادهای اجتماعی و نگرانی های عمومی بر اثر تحریم ها و شوک های اقتصادی و سیاسی بین المللی مسئولیت و ماموریت محول شده به ما را دوچندان می­کند و خوشبختانه در سال جدید و در شرایط کرونا به لطف خدا و تلاش­های مضاعف صورت گرفته، شاهد دستیابی به افتخارات خوبی در زمینه­های آمار و برنامه ریزی هستیم .

 خوشبختانه در حوزه آمار در این شرایط سخت، مرکز آمار ایران با تمام توان خود و استفاده از امکانات موجود و همکاری شایسته سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان­ها در تهیه آمارهای بهنگام و به موقع، با سرعت مناسب اقدام نموده و پژوهشکده آمار در ارائه تحلیل­های آماری در حوزه شاخص­های اقتصادی و اجتماعی اقدامات خوبی صورت داده است که جا دارد از همه عزیزانی که به نحوی از انحاء در انجام این اقدامات مهم نقش داشته­‌اند تشکر نمایم.

پرداختن به مقوله آمارهای ثبتی مبنا در ماموریت های مرکز آمار ایران به عنوان مرجع آمار رسمی کشور و تصویب اولین اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شیوه ثبتی مبنا در سال 1405 در هیئت دولت نقطه آغازین راهی است که در برنامه­ریزی های توسعه کشور نقش مهمی را ایفا می کند و در برنامه هفتم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به دنبال آن خواهیم بود.

انتظار می رود تمام دستگاههای اجرایی همسو با سیاست های توسعه ای کشور در پیشبرد اهداف نظام آمار و برنامه ریزی کشور بر اساس استانداردهای تعریف شده و مشخص بیش از پیش همکاری نموده و در این مسیر هم قدم و همراه باشند.

در پایان ضمن تبریک مجدد، آرزوی سلامتی و بهروزی برای همه شما عزیزان از درگاه ایزدمنان دارم .

 

محمد باقر نوبخت

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

تصاویر
  • پیام  آقای دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به مناسبت  اول آبان روز آمار و برنامه ریزی
طراحی سایت