11 خرداد 1402
En | 
زمان انتشار: 27 آبان 1398
آخرین به‌روزرسانی: دوشنبه, 27 آبان,1398
بازدید: 1487
اجراي طرح آمارگيري گذران وقت در مناطق شهري( پاييز 1398 )
اجراي طرح آمارگيري گذران وقت در مناطق شهري( پاييز 1398 )

اين طرح  با هدف دستيابي به شيوه گذران وقت افراد جامعه، شناخت نوع و مدت زمان فعاليت‌هاي انجام شده توسط آنها بر حسب طبقه بندي‌هاي بين المللي(ICATUS) طراحي شده است.

طرح آمارگيري گذران وقت در مناطق شهري  مربوط به پاييز 1398 از نهم  9 لغایت شانزدهم آذر ماه  سال جاری  اجرا مي شود. اين طرح  با هدف دستيابي به شيوه گذران وقت افراد جامعه، شناخت نوع و مدت زمان فعاليت‌هاي انجام شده توسط آنها بر حسب طبقه بندي‌هاي بين المللي(ICATUS) طراحي شده است. در اين طرح همه فعاليت‌هاي شبانه‌روزي افراد پوشش داده ‌مي‌شود و جزئيات فعالیت‌های افراد به صورت ثبت زمان اختصاص داده شده در طول شبانه‌روز در پرسشنامه طرح انعكاس مي‌يابد. این طرح برای 4 فصل (پاییز و زمستان سال 1398 و بهار و تابستان 1399) در مناطق شهری کشور اجرا می‌شود.. در اين طرح فعاليت­هايی که هر فرد 15 ساله و بيشتر خانوار در طول شبانه روز و در فواصل 15 دقيقه انجام مي­دهد، ثبت خواهد شد.

اين فعاليت­ها شامل تمام فعاليت­هاي فردي از قبيل اشتغال(اعم از اشتغال در شرکت‌ها، نهادهای دولتی و موسسات غیر انتفاعی برای مزد، اشتغال در بنگاه‌های اقتصاد خانگی تولید کالاها، برای مزد و اشتغال در خانوارها و بنگاه‌های اقتصادی خانگی ارائه خدمات، برای مزد)، تولید کالاها برای استفاده نهایی خود، خدمات خانگی و مراقبتی بدون مزد برای اعضای خانوار و خانواده، کارداوطلبانه و کاراموزی بدون مزد، يادگيري، معاشرت و آداب و رسوم دینی، فرهنگ، فراغت، رسانه‌های گروهی و تمرینات ورزشی و رسیدگی و خود مراقبتی مي­باشد.

تصاویر
  • اجراي طرح آمارگيري گذران وقت در مناطق شهري( پاييز 1398 )