25 مرداد 1399
En | 
زمان انتشار: 15 مهر 1398
آخرین به‌روزرسانی: دوشنبه, 15 مهر,1398
بازدید: 1375
برگزاري نشست  مشترك  مركز آمار ايران و صندوق كودكان سازمان ملل متحد( يونيسف)
برگزاري نشست مشترك مركز آمار ايران و صندوق كودكان سازمان ملل متحد( يونيسف)

رئيس مركز آمار ايران در اين نشست، ضمن اظهار رضايت از همكاري‌ها  و تعاملات خوب بين مركز و صندوق كودكان سازمان ملل ،‌ ابراز اميدواري كرد كه اين  تعاملات و همكاري‌ها، بر اساس برنامه‌ همكاري مشترك در آينده نيز تداوم و ارتقاء يابد.

نشست مشترك مرکز آمار ایران با صندوق كودكان سازمان ملل متحد( يونيسف)‌  روز سه‌شنبه نهم مهرماه با حضور  دكتر جواد حسين زاده، رئيس مركز آمار ايران ، خانم منديپ اوبرايان ، نماينده يونيسف در ايران و همكاران ايشان در اين صندوق، دكتر عليپور، رئيس پژوهشكده آمار، دكتر فرامرزي، معاون اقتصادي و محاسبات ملي مركز آمار ايران،  نماينده وزارت امور خارجه  و مديران  موضوعي ذيربط از مركز آمار ايران  برگزار شد.

دكتر حسين زاده،‌ ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به خانم اوبرایان، انتصاب ایشان را به‌عنوان نماینده کشوری صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران تبریک گفت. وي  ضمن اظهار رضايت از همكاري‌ها  و تعاملات خوب  بين مركز و صندوق كودكان سازمان ملل ،‌ ابراز اميدواري كرد كه اين  تعاملات  و همكاري‌ها، بر اساس برنامه‌ همكاري مشترك ومنطبق  با  برنامه همكاري امضا شده، در آينده نيز همچنان تداوم  و ارتقاء يابد. دكتر حسين‌زاده ضمن اشاره به جلسات برگزارشده با آقای دکتر پارکس، رئیس سابق صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران و همچنین توافق‌های امضاشده بین دو سازمان  گفت:‌ این توافق‌ها بر مبنای نوین‌سازی نظام ملی آمار ایران بناشده است و پروژه‌های تعریف‌شده بر مبنای این تفاهم‌نامه در حال   اجرا مي باشد.

 وي افزود:‌ مركز آمار ايران جزو سازمان‌هاي حاكميتي و متولي و هماهنگ كننده نظام آماري كشور است  واقدامات مهمي  در زمينه نوين سازي نظام آماري كشور  منطبق با  دستور العمل ها  و  رويكرد هايي كه در اين زمينه در دنيا وجود دارد،‌صورت گرفته است كه از جمله مي‌توان به تدوين پيش نويس  قانون آمار و تصويب آن در شوراي عالي آمار  اشاره كرد كه روند تصويب آن نيز در دولت و  مجلس در حال طي شدن است.

در ادامه اين نشست،‌ خانم اوبرايان، ضمن تبریک انتصاب آقاي دکتر حسین زاده  به‌عنوان رئیس  مرکز آمار ایران و با بيان اين که تاکنون همکاری  و ارتباط بسیار خوب و سازنده ای بین دو سازمان  وهمچنین با پژوهشکده آمار وجود داشته است، ابراز امیدواری كرد که سطح این تعاملات و فعالیت‌ها تحت مدیریت ایشان ادامه و ارتقا یابد. وي همچنین ضمن اشاره به برنامه همکاری امضاشده بین دو سازمان، از دست‌اندرکاران اجرای پروژه‌های مشترک تشکر و قدردانی کرد و تأکید نمود که یونیسف خود را متعهد به اجرای این برنامه همکاری در کشور ایران می‌داند.  وي در ادامه  بر ارائه کمک و حمایت فنی یونیسف به جمهوری اسلامی ایران  و به طور خاص به شرکای مجری خود از جمله مرکز آمار ایران برای شناسایی و پرداختن به نیازهای کودکان بسیار آسیب‌پذیر که در زمان تحریم‌های یکجانبه اقتصادی علیه ایران تحت تاثیر قرار گرفتند، تاکید نمود.

 

خانم اوبرایان در ادامه اظهار داشت، يونیسف  اين آمادگي را دارد تا  از فعالیت‌های صورت گرفته درزمینه نوین‌سازی نظام ملی آمار ایران ‌از  نظر فنی حمایت کند. وي ادامه داد:‌ يونيسف به عنوان یک سازمان  جهانی در چارچوب برنامه جنوب تا جنوب آماده است تجارب موجود در این خصوص، بویژه در زمینه نوین سازی نظام آماری و همچنین  در باره ایجاد نظام آمارهاي ثبتی ویژه كودكان با جمهوري اسلامي ايران  به اشتراک بگذارد.

وي در خاتمه  تاكيد كرد:‌تمامی پروژه‌های مرکز آمار ایران که بر اساس توافق‌نامه مشترک تعريف ‌شده‌اند نیازمند اين هستند كه بر اساس برنامه‌ریزی مبتنی بر شواهد انجام شوند که این امر تاکنون محقق شده است. در  اين نشست همچنين ‌ دكتر عليپور، رئيس پژوهشكده آمار،‌ گزارش مختصري را از همكاري‌هاي مركز آمار ايران با دفتر كودكان سازمان ملل در ايران، در قالب فعاليت‌ها و  پروژه‌هاي مطالعاتي مشترك  ارائه داد.

 

تصاویر
  • برگزاري نشست  مشترك  مركز آمار ايران و صندوق كودكان سازمان ملل متحد( يونيسف)
طراحی سایت