02 اسفند 1398
En | 
زمان انتشار: 08 مهر 1398
آخرین به‌روزرسانی: دوشنبه, 08 مهر,1398
بازدید: 352
 اجراي طرح آمارگیری از گاوداری های صنعتی كشور
 اجراي طرح آمارگیری از گاوداری های صنعتی كشور

طرح آمارگیری از گاوداری‌های صنعتی كشور به صورت تمام شماري در سراسر كشور و با مراجعه به بيش از 25 هزار گاوداری صنعتی از 15 مهرماه لغايت 11 آبان‌ماه سال‌جاري  اجرا مي شود.

هدف از انجام اين طرح، بهنگام سازی چارچوب گاوداری‌های صنعتی کشور و تهیه اقلام مورد نیاز حسابهای اقتصادی جهت گردآوري آمار و اطلاعات مهم براي برنامه‌ريزي در اين بخش می باشد. در اجرای اين طرح حدود 469 نفر كارشناس مسئول، مأمور آمارگيري و بازبين فعاليت مي‌كنند.

در اين طرح اطلاعاتی از قبيل ظرفيت، وضع و نوع فعاليت، تعداد گاو و گوساله در روز آمارگیری، مقدار و ارزش تولیدات و همچنين تعداد شاغلان گاوداری  جمع‌آوري شده و در سطح استان و كشور استخراج خواهد شد.

سمينار آموزشي اين  طرح آمارگیری به صورت مجازی و آنلاین با حضور كارشناسان مسؤل معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها، در روزهاي 7 و 8 مهرماه سال ‌جاري توسط مركز آمار ايران برگزار شد. اين سمينار به منظور آشنايي شركت‌كنندگان با اهداف اجراي طرح و نحوه گردآوري اطلاعات است.

مركز آمار ايران از مسئولان گاوداری‌های صنعتی كشور تقاضا دارد در صورت مراجعه ماموران آمارگيري، همكاري لازم را با آنان به عمل آورند.

تصاویر
  •  اجراي طرح آمارگیری از گاوداری های صنعتی كشور
طراحی سایت