16 فروردین 1399
En | 
زمان انتشار: 22 مرداد 1398
آخرین به‌روزرسانی: جمعه, 16 اسفند,1398
بازدید: 2193
پيش نويس قانون آمار كشور به تصويب شوراي عالي آمار رسيد
پيش نويس قانون آمار كشور به تصويب شوراي عالي آمار رسيد

در اين جلسه كه به رياست آقاي دكتر نوبخت معاون رئيس جمهور، رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور و رئيس شوراي‌عالي آمار برگزار شد، مقرر شد اين پيش‌نويس به عنوان يك سند ملي آماري به هيئت دولت ارسال شود تا اقدامات بعدي براي تبديل آن به يك لايحه دولت انجام شود.

در پنجاه‌ و نهمين جلسه شوراي‌عالي آمار پيش‌نويس قانون آمار كشور كه پيش از اين توسط كميسيون تخصصي شوراي‌عالي آمار مصوب شده بود به اتفاق آرا تصويب شد. در اين جلسه كه به رياست آقاي دكتر نوبخت معاون رئيس جمهور، رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور و رئيس شوراي‌عالي آمار برگزار شد، مقرر شد اين پيش‌نويس به عنوان يك سند ملي آماري به هيئت دولت ارسال شود تا اقدامات بعدي براي تبديل آن به لايحه دولت انجام شود.

گفتني است مطالعات در خصوص تهيه و تدوين پيش‌نويس اولين قانون آمار كشور از دو سال پيش در قالب يك طرح پژوهشي در پژوهشكده آمار آغاز شده بود و پس از بررسي‌هاي كارشناسي در مركز آمار ايران و اخذ نظرات كارشناسان و صاحبنظران اين حوزه در دستور كار كميسيون تخصصي شوراي عالي آمار قرار گرفت كه پس از بررسي در پنج جلسه مستمر آن كميسيون و انجام اصلاحات لازم ، در صدوهشتمين جلسه آن كميسيون  تاييد شد و  در پنجاه و نهمين   جلسه شوراي عالي آمار به اتفاق  آرا به تصويب رسيد.

 

تصاویر
  • پيش نويس قانون آمار كشور به تصويب شوراي عالي آمار رسيد
طراحی سایت