12 تیر 1399
En | 
زمان انتشار: 20 مرداد 1398
آخرین به‌روزرسانی: دوشنبه, 11 شهریور,1398
بازدید: 700
نشست مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز آمار ایران
نشست مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز آمار ایران

رئيس مركز آمار ايران:‌تمرکز بر رفع خلاءهای آماری از اولویت های مركز آمار ايران مي باشد

نشست مشترک با حضور دکتر ستاری ، معاون علمی و فناوري ریاست جمهوری و دکتر حسین‌زاده ، رییس مرکز آمار ایران ، در روز چهارشنبه 98/5/16 در محل آن معاونت برگزار شد. در این نشست كه با حضور آقایان دکتر الیاسی معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی، دکتر کیانی معاون طرح‌های آماری و آمارهای ثبتی مرکز آمار ایران و دکتر علیپور رییس پژوهشکده آمار ایران برگزار شد ، جايگاه ايران در رتبه بندی کشورها بر اساس شاخص جهانی نوآوری که توسط سازمان جهانی مالکیت معنوی انجام می‌شود و همچنین آمارهای مرتبط با علم و فناوری مورد بررسي قرار گرفت.

دکتر ستاری با اشاره به بهبود جایگاه ایران در چند ساله اخیر در حوزه علم و فناوري اظهار داشت : رتبه ایران در سال 2014 از 120 به 61 در سال 2019 ارتقا یافته است و اميد است با بهبود آمارهاي اين حوزه ، شاهد بهبود جايگاه ايران در اين زمينه باشيم .

آقای دکتر حسین زاده نیز با اشاره به اين كه تمرکز بر رفع خلاءهای آماری از اولویت های مركز آمار ايران مي باشد، بيان كرد با توجه به پیچیدگی های تولید آمارهای علم و فناوری بخصوص تحقیق و توسعه، گسترش  و بهبود نظام آماری مرتبط با علم و فناوری مستلزم همکاری تمامی ذینفعان و متولیان این حوزه می‌باشد و لازم است توجه ویژه‌ای از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور تخصیص منابع مالی و انسانی متناسب، برای تولید و پوشش کامل آمارهای این حوزه به عمل آيد. در ادامه اين نشست مقرر شد يك كميته مشترك به منظور تدوين برنامه توسعه توليد آمارهاي علمي و فناوري در كشور براي انجام تمهيدات و اقدامات لازم  تشكيل شود.

تصاویر
  • نشست مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز آمار ایران
طراحی سایت