08 مهر 1399
En | 
زمان انتشار: 05 مرداد 1398
آخرین به‌روزرسانی: شنبه, 05 مرداد,1398
بازدید: 1129
انتشار نسخه الکترونیکی طرح آمارگیری اندازه‌گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک ـ نتايج فصل زمستان 1397
انتشار نسخه الکترونیکی طرح آمارگیری اندازه‌گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک ـ نتايج فصل زمستان 1397

به‌منظور برآورده نمودن نيازهاي آماري برنامه‌ريزان بخش دام از روند تغییرات ماهانه تعداد دام سبک و زایش آن‌ها، طرح آمارگیری نمونه‌ای اندازه‌گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک از مهر 1397 الی شهریور ماه 1398 در 31 استان كشور در حال اجرا است.

به‌منظور برآورده نمودن نيازهاي آماري برنامه‌ريزان بخش دام از روند تغییرات ماهانه تعداد دام سبک و زایش آن‌ها، طرح آمارگیری نمونه‌ای اندازه‌گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک از مهر 1397 الی شهریور ماه 1398 در 31 استان كشور در حال اجرا است. در اين طرح که برای اجرای آن به 3123 بهره‌بردار نمونه در كشور که با روش‌های آماری، انتخاب شده‌اند به روش تركيبي (حضوري در ماه اول اجرا و تلفني در
ماه هاي بعد) مراجعه شده و اطلاعاتی در مورد «تعداد دام در روز آمارگیری در هفته مرجع هر ماه به تفکیک سن و جنس» و «تعداد دام به‌دنیا آمده به تفکیک کل و زنده» جمع‌آوري شده و با روش‌های آماری به سطح جامعه (کل کشور) تعمیم داده می‌شود.

استفاده از اطلاعات ارائه شده مستلزم آشنايي با مفاهيم، اصطلاحات فني و روش‌هاي اجرايي به‌كار رفته در اين طرح آمارگيري است كه ممكن است با برداشت‌هاي موجود در اذهان عمومي متفاوت باشد. به‌منظور ممانعت از برداشت‌هاي سليقه‌اي از نتايج طرح، مطالعه تعاريف و مفاهيم به‌كار رفته در اين طرح به كاربران محترم توصيه مي‌شود.

متن کامل نشریه به پیوست می باشد.

تصاویر
  • انتشار نسخه الکترونیکی طرح آمارگیری اندازه‌گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک ـ نتايج فصل زمستان 1397
فایلهای پیوست
طراحی سایت