دات نت نیوک
26 مرداد 1396
En | 

نرم افزار شاخص های کلیدی

  مشخصات نرم افزار

نرم‌افزار اطلاع‌رسانی شاخص‌های کلیدی برای تلفن‌های همراه هوشمند یکی از محصولات نرم‌افزاری مرکز آمار ایران است که به‌منظور اطلاع‌رسانی اقلام و شاخص‌های آماری کلیدی مرکز آمار ایران به کاربران طراحی شده است. این بسته نرم‌افزاری سازگار با استاندارد‌های واسط کاربری است و بر روی تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید ۲/۳ به بالا قابل نصب و راه‌اندازی است.

با استفاده از این نرم‌افزار امکان اطلاع از شاخص‌های آماری کلیدی اعم از شاخص‌های جمعیتی، نیروی انسانی و اقتصادی به‌صورت سالانه، فصلی و ماهانه در سطح کل کشور و استان‌ها فراهم گشته است و کاربران می‌توانند با داشتن اتصال به اینترنت، به‌صورت آنلاین از آخرین وضعیت شاخص‌های مذکور اطلاع پیدا کنند و علاوه بر آن نمودارهای مرتبط با آن را نیز مشاهده نمایند.

این محصول نرم‌افزاری برای اطلاع‌رسانی بهتر به کاربران به صورت دوزبانه طراحی شده است و با ابعاد مختلف گوشی‌های تلفن همراه و نیز دستگاه‌های تبلت سازگار است.


 
   نحوه نصب و راه‌اندازی

برای استفاده از این نرم افزار کافی است فایل آن را از اینجا دانلود نمایید. سپس آن را بر روی یک پوشه دلخواه در گوشی تلفن همراه و یا تبلت خود کپی نمایید. پس از آن لازم است که به پوشه مربوطه بروید و یکبار فایل آن را نصب نمایید. با این کار نرم افزار شاخص‌های کلیدی بر روی گوشی یا تبلت شما نصب می‌شود و در میان برنامه‌های نصب‌شده شما، آیکون ورودی آن (به شکل لوگوی مرکز آمار ایران) نمایش داده می‌شود.

   

دسترسی به شاخص‌ها

برای دسترسی به شاخص مورد نظر خود، از طریق گزینه شاخص‌ها به صفحه گروه‌بندی شاخص‌ها می‌رسید که شامل سه گروه شاخص‌های جمعیتی، شاخص‌های نیروی انسانی و شاخص‌های اقتصادی است. با انتخاب هر گروه به صفحه شاخص‌های کلیدی خاص آن گروه منتقل می‌شوید که در آن فهرست شاخص‌ها آمده است و با انتخاب هر شاخص، توضیحات آن شامل تعریف شاخص و مأخذ آن نشان داده می‌شود و در کنار آن بخش گزارش‌ها و نمایش‌ها تعبیه شده که از طریق آن امکان گزارشگیری و مشاهده مقادیر شاخص‌ها و نیز نمودارهای مربوط به آن فراهم گردیده است.

   

نحوه گزارشگیری

برای مشاهده مقادیر شاخص‌ها به‌صورت جدول ابتدا سطح گزارش را تعیین نمایید که شامل موارد زیر است:

کشوری - شامل داده‌های آماری در سطح کل کشور

استانی - شامل داده‌های آماری مربوط به یک استان خاص

مقایسه استانی - شامل نمایش داده‌های آماری همه استان‌های کشور در کنار هم

پس از آن بسته به نوع شاخص می‌بایست انتخاب‌های دیگری از قبیل جنسیت، سال، استان، زمان (سالانه یا ماهانه) تعیین شود و در نهایت با زدن دکمه مربوطه به مشاهده نتایج در قالب جدول، نمودار هیستوگرام و نمودار میله‌ای دست یابید.

   

نحوه بروزرسانی

با نصب این نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه یا تبلت، نخست مقادیر شاخص‌ها تا زمان انتشار اولیه قابل نمایش و گزارشگیری است. برای دریافت آخرین وضعیت شاخص‌های آماری (اعم از شاخص‌های اقتصادی، جمعیتی و نیروی انسانی) لازم است اتصال اینترنت گوشی شما برقرار باشد تا در جریان وضعیت انتشار آخرین نسخه نرم افزار قرار گیرید.

   

نصب بر روی رایانه

این نرم افزار به‌طور خاص برای گوشی‌های تلفن همراه و تبلت با سیستم عامل اندروید ۲/۳ به بالا تهیه گردیده است تا کاربران بتوانند دسترسی سریع و آسان به شاخص‌های مهم آماری کشور داشته باشند. برای دریافت این اطلاعات و نیز سایر اطلاعات آماری از طریق رایانه توصیه می‌شود کاربران به درگاه ملی آمار مراجعه نمایند. چنانچه نیاز به نصب این نرم افزار بر روی لپ‌تاپ یا رایانه شخصی خود دارید، لازم است نرم‌افزارهایی که محیط گوشی‌های هوشمند را شبیه‌سازی می‌کنند و قابلیت اجرای فرمت apk را در رایانه ممکن می‌سازند (نظیر نرم‌افزار BlueStacks) دریافت و نصب نمایید.

   

ارتباط با ما

از آنجا که این محصول نرم افزاری در ابتدای مراحل توسعه و راه‌اندازی قرار دارد، بدیهی است با کاستی‌ها و مشکلات ساختاری مواجه باشد. براین اساس از کاربران گرامی تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هر گونه خطا و اشکال در سامانه و یا در صورت داشتن هرگونه نظر و پیشنهاد، از طریق صفحه ارتباط با ما نظرات اصلاحی خود را ثبت نموده و برای گروه درگاه ملی آمار ارسال نمایند.


برای دانلود نرم افزار شاخص‌های کلیدی بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

 

طراحی سایت