دات نت نیوک
31 اردیبهشت 1397
En | 
ﺳﻪشنبه 14 آذر 1396
تعداد بازدید: 252
اجراي طرح فهرست‌برداری نمونه پايه آمارگيري‌هاي  خانواری در پاييز و زمستان سال جاري
اجراي طرح فهرست‌برداری نمونه پايه آمارگيري‌هاي خانواری در پاييز و زمستان سال جاري

عملیات میدانی طرح فهرست‌برداری نمونه پایه آمارگیری‌های خانواری 1396 از تاریخ 18 آذر ماه الي  5 دي ماه  در كشور اجرا مي‌شود.

 عملیات میدانی طرح فهرست‌برداری نمونه پایه آمارگیری‌های خانواری 1396 از تاریخ 18 دي ماه الي  تا 5 دي ماه در كشور اجرا مي‌شود. سمینار آموزشی  اين طرح، روز  12 آذر ماه با حضور  افسانه يزداني، ‌مدير كل دفتر روش‌شناسي آماري و طرح‌هاي نمونه‌گيري مركز آمار ايران و مشاركت  کارشناسان 31 استان در تهران برگزار شد.

خانم يزداني با اشاره به اين كه نمونه پايه جديد بر مبناي نتايج سرشماري عمومي نفوس و مسكن 1395 طراحي شده است، گفت:‌ نمونه پايه پس از اجراي هر سرشماري، بازطراحي مي‌شود و در 2 طرح مهم مركز آمار ايران يعني «آمارگيري از هزينه و در امد خانوار» و «آمارگيري نيروي كار»، مبناي كار قرار مي‌گيرد. وي تصريح كرد:‌ شناسايي محدوده و تغييرات جمعيتي در آن، در عمليات فهرست‌برداري اهميت بسزايي دارد و دقت و تلاش مجدانه كارشناسان اجراي طرح و مأموران فهرست‌برداري را مي‌طلبد.

 در ايران، طراحی نمونه پایه اولين بار در سال 1384 و پس از آن در سال‌هاي 1388 و 1392 انجام شده است. در هر سال براي ساخت چارچوب ثانویه‌ مورد استفاده در آمارگيري‌هاي خانواري، عمليات فهرست‌برداري در محدوده‌هاي مورد پوشش در نمونه پايه انجام مي‌شود.

 

تصاویر
  • اجراي طرح فهرست‌برداری نمونه پايه آمارگيري‌هاي  خانواری در پاييز و زمستان سال جاري
طراحی سایت