دات نت نیوک
01 تیر 1397
En | 
شنبه 20 خرداد 1396
تعداد بازدید: 854
طرح آمارگیری از معادن استان زنجان آغاز شده است
طرح آمارگیری از معادن استان زنجان آغاز شده است


زنجان - ایرنا - معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: طرح آمارگیری از معادن این استان از ابتدای خرداد جاری آغاز شده است و تا پایان شهریور امسال ادامه دارد.

حسین امیدمقدم روز شنبه هفتم خرداد ماه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش معدن از عمده ترین بخش های تامین کننده مواد اولیه صنایع و ساختمان محسوب می شود.
وی یادآورشد: ذخایر غنی مواد معدنی به عنوان یک امکان بالقوه می تواند نقشی اساسی در توسعه صنعتی کشور ایفا کند و راهگشای بسیاری از معضلات خودکفایی صنعتی کشور باشد.
امید مقدم اظهار کرد: بهره برداری اقتصادی از معادن کشور دارای سابقه ای طولانی است، اما طی سال های گذشته و به دلایل گوناگون نقش و اهمیت بخش معدن در اقتصاد کشور افزایش یافته است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: بهره برداری صحیح و علمی از ذخایر انبوه و متنوع معدنی کشور مستلزم برنامه ریزی های دقیق است و این هدف جز با در اختیار داشتن آمار و اطلاعات دقیق و بهنگام از فعالیت های این بخش میسر نیست.
وی خاطرنشان کرد: مرکز آمار ایران سال های گذشته در جهت فراهم کردن آمار و اطلاعات معادن کشور، طرح های متعددی را تهیه کرده و به اجرا درآورده است.
امید مقدم ادامه داد: طرح آمارگیری از معادن این استان که در سال جاری هم اجرا می شود، سی و چهارمین طرح آمارگیری از معادن است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: در این آمارگیری برای جمع آوری آمار و اطلاعات مربوط به معادن کشور، پرسشنامه ویژه ای تحت عنوان 'پرسشنامه معدن' تدارک دیده شده است.
وی اضافه کرد: ماموران آمارگیری باید ضمن مراجعه به معادن درحال بهره برداری استان و جلب همکاری مسئولان و متصدیان امور مربوطه، پاسخ تمامی سؤالات مندرج در پرسشنامه را به درستی و به طور خوانا در آن درج کنند.
آمارگیری از فعالیت‌های‌ مربوط به‌ معادن کشور ‌و انتشار مستمر نتایج آن، از سال‌ 1333 توسط وزارت‌ صنایع‌ و معادن‌ وقت‌ آغاز شد.
از سال‌ 1367 تاکنون به‌ استثنای‌ سال‌‌های 1370و 1384 آمارگیری‌ از معادن‌ کشور به‌طور سالانه‌ انجام‌ شده است.

 

تصاویر
  • طرح آمارگیری از معادن استان زنجان آغاز شده است
طراحی سایت