دات نت نیوک
04 اردیبهشت 1397
En | 
چهارشنبه 17 خرداد 1396
تعداد بازدید: 710
معاون سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی: طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری آذربایجان‌شرقی آغاز شد
معاون سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی: طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری آذربایجان‌شرقی آغاز شد


چهارشنبه ۳ خرداد 1396

تبریز - معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی از آغاز طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،داریوش شمس اظهار داشت: این طرح همزمان با سراسر کشور از اول خرداد ۹۶ به مدت پنج ماه و با مشارکت ۱۴ نفر رده اجرایی شامل آمارگیر، بازبین، داده آما و کارشناس انجام می شود و در زمان اجرای طرح به بیش از ۴۰۰ معدن و دفتر مرکزی معادن در سطح استان مراجعه و فعالیت معدنی ثبت خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: هدف اصلی از تهیه و اجرای طرح آمارگیری از معادن، تهیه اطلاعات جامع و به هنگام از ویژگی‌های معادن در حال بهره برداری، برای برنامه ریزی توسعه و اتخاذ سیاست های اقتصادی و ارزیابی نتایج حاصل از اجرای برنامه های توسعه به ویژه توسعه بخش معدن می باشد. معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی ادامه داد: جامعه آماری این طرح تمامی معادن متشکل و در حال بهره‌برداری در سال ۱۳۹۶ است که در مورد معادن شن و ماسه بر اساس مجوزهای صادره توسط شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها و در مورد سایر معادن بر اساس مجوزهای صادره توسط وزارت صنایع و معادن تهیه و به هنگام شده است. وی با بیان اینکه آمارگیری از فعالیت‌های مربوط به معادن کشور و انتشار مستمر آن از سال ۱۳۳۳ توسط وزارت صنایع و معادن وقت آغاز شده است، افزود: نخستین سرشماری از معادن کشور در آذر ۱۳۴۲ توسط وزارت اقتصاد اجرا شد و از سال ۱۳۴۲ تا سال ۱۳۵۳، دفتر آمار وزارت اقتصاد با استفاده از آمارهای دفاتر معادن نقاط مختلف کشور، هر سال آماری از معادن جمع آوری و منتشر می‌کرد. شمس خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۵۳ دومین سرشماری از معادن با همکاری مرکز آمار ایران و وزارت صنایع و معادن اجرا شد. از سال ۱۳۵۳ تا سال ۱۳۵۷ مرکز آمار ایران به طور سالانه بخشی از معادن کشور را به عنوان معادن منتخب مورد آمارگیری قرار داد و از سال ۱۳۵۷ تا سال ۱۳۶۳ دچار خلاء آماری شد. معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی در پایان اظهار داشت: در سال‌های ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵، مرکز آمار ایران به آمارگیری از معادن تحت پوشش بخش عمومی اقدام کرد. از سال ۱۳۶۷ تاکنون به استثنای سالهای ۱۳۷۰ و ۱۳۸۴ آمارگیری از معادن کشور به طور سالانه انجام شده است.

 

 

تصاویر
  • معاون سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی: طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری آذربایجان‌شرقی آغاز شد
طراحی سایت